Turčianske Teplice: Kukučka úraduje

Autor: Michal Sygút | 13.5.2013 o 21:13 | (upravené 14.5.2013 o 8:32) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1451x

V našom mestskom hniezde sa z jedného z vajec vyliahla kukučka a ako to už býva, svojou pažravosťou sa snaží vytláčať ostatné mláďatá. Aj tak by som mohol opísať momentálnu situáciu mesta Turčianske Teplice, ktoré vraj neoprávnene zadržiava 1/5 faktúr (cca 40 000 €) spoločnosti Technické služby, s. r. o. Jediným vlastníkom tejto spoločnosti je práve mesto Turčianske Teplice.

Úlohou Technických služieb je údržba verenej zelene, ihrísk, miestnych komunikácií, osvetlenia a vývoz komunálneho odpadu. Technické služby Turčianske Teplice s.r.o. už od roku 2012 nemusia platiť za prenájom strojov mestu 36 000 € ročne. Mesto tohto roku vyplatilo svojim Technickým službám už cca 160 000 €, ale podľa novovytvoreného a stále neschváleného cenníka si pýtajú stále viac. Toto nenásytné vtáča si svojvoľne zvyšuje ceny, predražuje, kde sa dá a svetu ukazuje nepoškvrnenú tvár obetného baránka.

20130512_084507_resized.jpg

V médiách sa na jednej strane šíri blud o cielenej likvidácii spoločnosti a vytvárania priestoru pre súkromný sektor. Na druhej strane starostlivých rodičov, ktorí sa kukučke starajú o živobytie, stavia do pozície krkavčej matky. Pani konateľka, ktorú menuje štatutár mesta, teda primátor, sa osvietene hlási k záchrane zamestnancov a ich rodín. Pritom vie, že navýšenie cien o 20% a súčasne stály nedostatok prostriedkov v roku 2012 sú jasným príkladom toho, že predražovanie nezaručilo spoločnosti ani úspech, ani dostatok zdrojov na rozvoj.

V roku 2011 vyfakturovali Technické služby mestu sumu v hodnote 339 388,15 €, o rok neskôr to už bolo 425 076,26 €.  Tento nárast v hodnote cca 86 000 € znamená zároveň menej potravy pre ostatné vtáky v hniezde. Menej sa ujde školám, sociálnym službám, kultúre, športu, klubom mládeže, spolkom červeného kríža, dobrovoľným hasičom a opasok si budú musieť utiahnuť všetky investície v meste a celá infraštruktúra.

Ak teda raz spadnete na neupravenom chodníku, spomeňte si na obézneho operenca, ktorý spokojne odpočíva s plným bruchom. Prečo by sme mali trpieť príživníka, ktorý hrabe len pre seba, nemyslí na ostatných a snaží sa nás okradnúť o potravu, hoci na ňu máme všetci rovnaký nárok?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?