Turčianske Teplice: Kukučka úraduje

Autor: Michal Sygút | 13.5.2013 o 21:13 | (upravené 14.5.2013 o 8:32) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1417x

V našom mestskom hniezde sa z jedného z vajec vyliahla kukučka a ako to už býva, svojou pažravosťou sa snaží vytláčať ostatné mláďatá. Aj tak by som mohol opísať momentálnu situáciu mesta Turčianske Teplice, ktoré vraj neoprávnene zadržiava 1/5 faktúr (cca 40 000 €) spoločnosti Technické služby, s. r. o. Jediným vlastníkom tejto spoločnosti je práve mesto Turčianske Teplice.

Úlohou Technických služieb je údržba verenej zelene, ihrísk, miestnych komunikácií, osvetlenia a vývoz komunálneho odpadu. Technické služby Turčianske Teplice s.r.o. už od roku 2012 nemusia platiť za prenájom strojov mestu 36 000 € ročne. Mesto tohto roku vyplatilo svojim Technickým službám už cca 160 000 €, ale podľa novovytvoreného a stále neschváleného cenníka si pýtajú stále viac. Toto nenásytné vtáča si svojvoľne zvyšuje ceny, predražuje, kde sa dá a svetu ukazuje nepoškvrnenú tvár obetného baránka.

20130512_084507_resized.jpg

V médiách sa na jednej strane šíri blud o cielenej likvidácii spoločnosti a vytvárania priestoru pre súkromný sektor. Na druhej strane starostlivých rodičov, ktorí sa kukučke starajú o živobytie, stavia do pozície krkavčej matky. Pani konateľka, ktorú menuje štatutár mesta, teda primátor, sa osvietene hlási k záchrane zamestnancov a ich rodín. Pritom vie, že navýšenie cien o 20% a súčasne stály nedostatok prostriedkov v roku 2012 sú jasným príkladom toho, že predražovanie nezaručilo spoločnosti ani úspech, ani dostatok zdrojov na rozvoj.

V roku 2011 vyfakturovali Technické služby mestu sumu v hodnote 339 388,15 €, o rok neskôr to už bolo 425 076,26 €.  Tento nárast v hodnote cca 86 000 € znamená zároveň menej potravy pre ostatné vtáky v hniezde. Menej sa ujde školám, sociálnym službám, kultúre, športu, klubom mládeže, spolkom červeného kríža, dobrovoľným hasičom a opasok si budú musieť utiahnuť všetky investície v meste a celá infraštruktúra.

Ak teda raz spadnete na neupravenom chodníku, spomeňte si na obézneho operenca, ktorý spokojne odpočíva s plným bruchom. Prečo by sme mali trpieť príživníka, ktorý hrabe len pre seba, nemyslí na ostatných a snaží sa nás okradnúť o potravu, hoci na ňu máme všetci rovnaký nárok?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?