Kúpele ako nástroj nátlaku a vydierania

Autor: Michal Sygút | 30.4.2013 o 23:19 | Karma článku: 10,06 | Prečítané:  1834x

Ľudia často vyhlasujú, že nerobiť rozdiely je samozrejmosť, ale keď sa s teóriou stretnú v praxi, nie sú tým až takí nadšení. Už som si takpovediac zvykol, že ak istým osobám neurobíte po vôli, neštítia sa vyrábať nezmyselné problémy a pseudokauzy.

Koncom minulého roka mesto Turčianske Teplice schválilo VZN o miestnych daniach. Dali sme priestor obyvateľom i podnikateľom a návrh prešiel bez pripomienok. Slovenské liečebné kúpele začali od apríla 2012 odvádzať mestu iba daň za návštevníkov, ktorým nebola poskytnutá kúpeľná starostlivosť, ale len prechodné ubytovanie. Táto položka činila v apríli 2012 čiastku cca 186 €, v priemere však odvádzali kúpele mestu mesačne 15 000 €. Situáciu sme sa snažili riešiť vzájomnou komunikáciou, ale vedenie kúpeľov na naše otázky z neznámych príčin nereagovalo, ba naopak nám poslalo výzvu na vrátenie takmer 500 000 €, ktoré návštevníci mesta zaplatili ako daň za ubytovanie mestu.

Nevyštudoval som síce cestovný ruch, ale domnievam sa, že Slovenské liečebné kúpele poskytujú v prvom rade možnosť kúpeľného relaxu a starostlivosť a nielen obyčajné prechodné ubytovanie. Za toto tvrdenie mi bola doručená výzva, aby som sa v priebehu 10 dní verejne ospravedlnil, pretože som necitlivo napadol občiansku česť a ľudskú dôstojnosť JUDr. Trstenského a Ing. Ďurinovej.

Celá situácia by mi pripadala nanajvýš smiešna a absurdná, keby dlh voči mestu nedosiahol k dnešnému dňu už čiastku cez 200 000 €. Ide o nemalé peniaze, ktoré potrebujeme k zabezpečeniu chodu mesta a vylepšovaniu života našich občanov i návštevníkov mesta. Ak si však vedenie spoločnosti myslí, že ma takýmto spôsobom pritlačí k múru, veľmi sa mýli. Nie som ochotný robiť voči niekomu ústupky aj za cenu, že sa celá kauza bude roky ťahať slimačím tempom po súdoch, ako to už u nás na Slovensku býva zvykom.

Ako v prípade Sklených Teplíc a nezlomného prístupu pána starostu Ľubomíra Meliša, ktorý prvýkrát namietal nezaplatenie dane za ubytovanie v roku 2008. Máme máj 2013, mesiac Lásky a porozumenia, a vieme, že jeho dlhoročná snaha nevyšla navnivoč, čo je až hrdinský počin. Najvyšší súd SR rozhodol, že túto daň sú kúpele povinné mestu zaplatiť.

Som rád, že aj v tejto našej banánovej republike, kde bohatí a mocní sú presvedčení, že môžu všetko, raz za čas môže vyhrať slušnosť a spravodlivosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?